Η παρούσα προκήρυξη προορίζεται μόνο για προκαταρκτική ενημέρωση
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
H2020: Υπηρεσίες σιδηροδρομικής ασφάλειας που βασίζονται στο EGNSS
Αριθμός αναφοράς: 762/PP/GRO/RCH/19/11304
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV73000000 Υπηρεσίες έρευνας και ανάπτυξης, καθώς και συναφείς υπηρεσίες παροχής συμβουλών
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Ο κύριος στόχος της ανάλυσης είναι να αξιολογηθεί η σκοπιμότητα μιας υπηρεσίας ασφαλείας που βασίζεται στο EGNSS για τον σιδηροδρομικό τομέα πέραν του 2022, γεγονός που θα επέτρεπε τον εξορθολογισμό της σιδηροδρομικής υποδομής σηματοδότησης.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 400 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV38112100 Συστήματα παγκόσμιας πλοήγησης και παγκόσμιου προσδιορισμού θέσης (GPS ή ισοδύναμα)
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Ο κύριος στόχος της ανάλυσης είναι να αξιολογηθεί η σκοπιμότητα μιας υπηρεσίας ασφαλείας που βασίζεται στο EGNSS για τον σιδηροδρομικό τομέα πέραν του 2022, γεγονός που θα επέτρεπε τον εξορθολογισμό της σιδηροδρομικής υποδομής σηματοδότησης. Η ανάλυση θα παράξει τον σχεδιασμό της υπηρεσίας και θα την ενοποιήσει μέσω επαναληπτικής διαδικασίας με την ομάδα εργασίας εμπειρογνωμόνων. Η ανάλυση θα επιτρέψει στην ΕΚ να καθορίσει εάν πρέπει να δημιουργηθεί μια υπηρεσία EGNOS ειδικά για την ασφάλεια των σιδηροδρόμων.
Avviż ta’ informazzjoni minn qabel
Dan l-avviż huwa għal informazzjoni minn qabel biss
Il-bażi ġuridika:
Regolament (UE, Euratom) Nru 2018/1046
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
H2020: Servizzi ta' Sikurezza Ferrovjarja Bbażati fuq l-EGNSS
Numru ta' referenza: 762/PP/GRO/RCH/19/11304
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV73000000 Servizzi ta' riċerka u żvilupp u servizzi relatati mal-konsulenza
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-objettiv ewlieni tal-analiżi huwa għall-valutazzjoni tal-fattibbiltà ta' servizz ta' sikurezza bbażat fuq l-EGNSS għas-settur ferrovjarju lil hinn mill-2022 li jippermetti r-razzjonalizzazzjoni tal-infrastruttura tas-sinjalar ferrovjarju.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 400 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK38112100 Sistemi ta' navigazzjoni u pożizzjonament globali (GPS jew ekwivalenti)
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
L-objettiv ewlieni tal-analiżi huwa għall-valutazzjoni tal-fattibbiltà ta' servizz ta' sikurezza bbażat fuq l-EGNSS għas-settur ferrovjarju lil hinn mill-2022 li jippermetti r-razzjonalizzazzjoni tal-infrastruttura tas-sinjalar ferrovjarju. L-analiżi għandha tipproduċi l-kunċett tas-servizz u tikkonsolidah permezz tal-iterazzjoni ma' Grupp ta' Ħidma ta' esperti. L-analiżi se tippermetti lill-KE tiddetermina jekk is-servizz EGNOS għandux bżonn ikun maħluq speċifikament għas-sikurezza ferrovjarja.
Toto oznámenie poskytuje len predbežné informácie
Právny základ:
Nariadenie (EÚ, Euratom) č. 2018/1046
II.1)Rozsah obstarávania
II.1.1)Názov:
H2020: Železničné bezpečnostné služby založené na európskom programe pre globálne navigačné satelitné systémy (EGNSS)
II.1.2)Hlavný kód CPV73000000 Výskum a vývoj a súvisiace poradenské služby
II.1.4)Stručný opis:
Hlavným cieľom analýzy je posúdiť uskutočniteľnosť bezpečnostných služieb založených na európskom programe pre globálne navigačné satelitné systémy (EGNSS) pre železničný sektor po roku 2022, čo by umožnilo racionalizáciu infraštruktúry železničnej signalizácie.
II.1.5)Celková odhadovaná hodnotaHodnota bez DPH: 400 000.00 EUR
II.1.6)Informácie o častiachTáto zákazka sa delí na časti: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatočné kódy CPV38112100 Globálne navigačné a polohovacie systémy (GPS alebo ekvivalent)
II.2.4)Opis obstarávania:
Hlavným cieľom analýzy je posúdiť uskutočniteľnosť bezpečnostných služieb založených na európskom programe pre globálne navigačné satelitné systémy (EGNSS) pre železničný sektor po roku 2022, čo by umožnilo racionalizáciu infraštruktúry železničnej signalizácie. Výsledkom analýzy musí byť návrh služby a jeho konsolidácia prostredníctvom interakcie s pracovnou skupinou odborníkov. Analýza umožní ES určiť, či je potrebné vytvoriť osobitnú službu týkajúcu sa EGNOS pre bezpečnosť železníc.