Γνωστοποίηση συναφθείσας σύμβασης
Αποτελέσματα της διαδικασίας σύναψης σύμβασης
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Κανόνες για την προστασία ειδών που ορίζουν οι οδηγίες για τα πτηνά και τα οικολογικά ενδιαιτήματα: Πόσο αποτελεσματικά ενσωματώνονται στις τομεακές πολιτικές?
Αριθμός αναφοράς: ENV/2020/OP/0022
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Στόχος της παρούσας σύμβασης είναι η αξιολόγηση των καθιερωμένων κανόνων προστασίας των ειδών σύμφωνα με τις οδηγίες για τα πτηνά και α οικολογικά ενδιαιτήματα, βάσει της νομολογίας του Δικαστηρίου της ΕΕ, και η εκτίμηση του πόσο αποτελεσματικά ενσωματώνονται στις τομεακές πολιτικές. Η σύμβαση θα εστιάζει συγκεκριμένα στη γεωργία και στη δασοκομία.
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Κανόνες για την προστασία ειδών που ορίζουν οι οδηγίες για τα πτηνά και τα οικολογικά ενδιαιτήματα: Πόσο αποτελεσματικά ενσωματώνονται στις τομεακές πολιτικές;
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Species Protection Rules under the Birds and Habitats Directives: how Effectively are they Integrated into Sectoral Policies?
Reference number: ENV/2020/OP/0022
II.1.2)Main CPV code90700000 Environmental services
II.1.4)Short description:
The aim of this contract is to assess the established species protection rules under the Birds and Habitats Directives, in light of the jurisprudence of the Court of Justice of the EU, and assess how effectively they are integrated into sectoral policies. The specific focus of the contract will be on agriculture and forestry.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)90700000 Environmental services
II.2.4)Description of the procurement:
Species protection rules under the Birds and Habitats Directives: how effectively are they integrated into sectoral policies?
Skelbimas apie sutarties skyrimą
Pirkimo procedūros rezultatai
Teisinis pagrindas:
Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 2018/1046
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Rūšių apsaugos taisyklės pagal paukščių ir buveinių direktyvas: kaip efektyviai jos integruojamos į sektorių politiką?
Nuorodos numeris: ENV/2020/OP/0022
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Šios sutarties tikslas yra įvertinti nustatytų rūšių apsaugos taisykles pagal paukščių ir buveinių direktyvas, atsižvelgiant į ES Teisingumo Teismo jurisprudenciją, ir įvertinti, kaip efektyviai jos integruojamos į sektoriaus politiką. Specifinis dėmesys pagal sutartį bus skiriamas žemės ūkiui ir miškininkystei.
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas: