Η παρούσα προκήρυξη προορίζεται μόνο για προκαταρκτική ενημέρωση
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Πολλαπλή συμφωνία-πλαίσιο για υπηρεσίες παροχής τεχνικών συμβουλών που σχετίζονται με την αρχιτεκτονική και τη μηχανική στο Κοινό Κέντρο Ερευνών, στις εγκαταστάσεις στην Ίσπρα
Αριθμός αναφοράς: JRC/IPR/2021/OP/2774-PIN
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV71000000 Υπηρεσίες αρχιτεκτονικής, κατασκευαστικών έργων, έργων πολιτικού μηχανικού και επίβλεψης
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Παροχή τεχνικών συμβουλών, υπηρεσιών σχεδιασμού και διεύθυνσης έργων που σχετίζονται με την αρχιτεκτονική, τα έργα πολιτικού μηχανικού, τον πολεοδομικό σχεδιασμό, το περιβάλλον και τη μηχανική εγκαταστάσεων, ως μέρος των δραστηριοτήτων που αναλαμβάνει το Κοινό Κέντρο Ερευνών στις εγκαταστάσεις στην Ίσπρα (VA). Σκοπός των δραστηριοτήτων είναι η παροχή συμβουλών στη διαχείριση εγκαταστάσεων για τη λειτουργία υποδομών, τον σχεδιασμό, την επίβλεψη έργων, τις δοκιμές, τις αξιολογήσεις, τις επαληθεύσεις και το συντονισμό ασφάλειας σε εργοτάξια και/ή την ανακαίνιση και τη συντήρηση εργοταξίων, εγκαταστάσεων και υποδομών.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 5 000 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV71000000 Υπηρεσίες αρχιτεκτονικής, κατασκευαστικών έργων, έργων πολιτικού μηχανικού και επίβλεψης
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
This notice is for prior information only
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Multiple Framework Agreement for technical consultancy services relating to architecture and engineering at the Joint Research Centre, Ispra site
II.1.2)Main CPV code71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
II.1.4)Short description:
Provision of technical consultancy, design and direction of works services relating to architecture, civil engineering, urban planning, environment and plant engineering, as part of the activities undertaken by the Joint Research Centre at the Ispra site (VA). The purpose of the activities is to provide advice to the site management for infrastructures operation, design, supervision of works, tests, assessments, verifications and safety coordination on construction sites and/or renovation and maintenance of site buildings, plants and infrastructures.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 5 000 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
II.2.4)Description of the procurement: