Bheilg, an-An Bhruiséil: Tacaíocht don Choimisiún agus do na Ballstáit maidir le faireachán, tuairisciú, fíorú agus creidiúnú ar EU ETS
2018/S 026-055846
Fógra um dhámhachtain conartha
Torthaí an nós imeachta soláthair
Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Tacaíocht don Choimisiún agus do na Ballstáit maidir le faireachán, tuairisciú, fíorú agus creidiúnú ar EU ETS
Uimhir thagartha: CLIMA.C.2/SER/2017/0007
II.1.2)Príomhchód CPV90700000 Environmental services
II.1.4)Cur síos achomair:
Tacaíocht don Choimisiún agus do na Ballstáit le forfheidhmiú breise an fhaireacháin, an tuairiscithe, an fhíoraithe agus an chreidiúnaithe (MRVA - monitoring reporting verification and accreditation) ar comhchuibhithe agus costéifeachtach iad ar EU ETS (Córas an Aontais Eorpaigh maidir le trádáil astaíochtaí) lena n-áirítear 4 phríomhthasc:
1. Feabhsú ábhartha ar threoir, teimpléid agus uirlisí arna bhfoilsiú ag an gCoimisiún;
2. Cúnamh maidir le fiosruithe teicniúla ad hoc;
3. Tacaíocht rúnaíochta don Fhóram Comhlíontachta (2018); agus
4. Meastóireacht agus iar-iniúchadh ar thimthriall comhlíontachta EU ETS.
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: níl
II.2)Cur síos
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise90700000 Environmental services
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Conradh aonair 24 mí (buiséad iomlán 400 000 EUR) lena gcuimsítear ceithre phríomhthasc (féach an “tuairisc ghairid” in alt 11.1.4); is ionann tasc 4 agus an príomhthasc foriomlán.