Γνωστοποίηση συναφθείσας σύμβασης
Αποτελέσματα της διαδικασίας σύναψης σύμβασης
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Αξιολόγηση των μέτρων που καθιερώθηκαν στις ζώνες ειδικής προστασίας (Special Protection Areas), καθώς και της αποτελεσματικότητάς τους
Αριθμός αναφοράς: ENV/2020/OP/0023
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Σκοπός της παρούσας σύμβασης είναι η αξιολόγηση της ποιότητας των «ειδικών μέτρων διατήρησης» που θεσπίζονται στις ζώνες ειδικής προστασίας, καθώς και της αποτελεσματικότητάς τους όσον αφορά την προστασία και τη διατήρηση του οικοτόπου των πτηνών, προκειμένου να διασφαλιστεί η επιβίωση και η αναπαραγωγή τους στην περιοχή κατανομής τους. Η μελέτη θα επικεντρωθεί σε δείγμα 10 ΖΕΠ ανά κράτος μέλος, το οποίο θα επιλεγεί ως μέρος της σύμβασης.
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
73210000 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα έρευνας
90710000 Διαχείριση περιβάλλοντος
90711500 Περιβαλλοντική παρακολούθηση, εκτός αυτής που προορίζεται για κατασκευαστικά έργα
90720000 Προστασία του περιβάλλοντος
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Αξιολόγηση των μέτρων που καθιερώθηκαν στις ζώνες ειδικής προστασίας (Special Protection Areas), καθώς και της αποτελεσματικότητάς τους.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Assessment of the Measures Established in Special Protection Areas and their Effectiveness
Reference number: ENV/2020/OP/0023
II.1.2)Main CPV code90700000 Environmental services
II.1.4)Short description:
The aim of this contract is to assess the quality of the ‘special conservation measures’ established in special protection areas, as well as their effectiveness in terms of protection and conservation of the birds’ habitat in order to ensure their survival and reproduction in their area of distribution. The study will focus on a sample of 10 SPAs per Member State, to be chosen as part of the contract.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)90700000 Environmental services
73210000 Research consultancy services
90710000 Environmental management
90711500 Environmental monitoring other than for construction
90720000 Environmental protection
II.2.4)Description of the procurement:
Assessment of the measures established in special protection areas and their effectiveness.
Skelbimas apie sutarties skyrimą
Pirkimo procedūros rezultatai
Teisinis pagrindas:
Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 2018/1046
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Priemonių, nustatytų specialiosiose saugomose teritorijose ir jų efektyvumo vertinimas
Nuorodos numeris: ENV/2020/OP/0023
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Šios sutarties tikslas – įvertinti „specialiųjų išsaugojimo priemonių“, sudarytų specialiosiose saugomose teritorijose, kokybę, taip pat jų veiksmingumą siekiant apsaugoti ir išsaugoti paukščių buveines, kad būtų užtikrintas išgyvenimas ir dauginimasis jų paplitimo areale. Tyrimo metu bus nagrinėjama 10 specialiųjų saugomų teritorijų kiekvienoje valstybėje narėje, kurios bus parinktos šiai sutarčiai.
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)90700000 Aplinkosauginės paslaugos
73210000 Mokslinių tyrimų konsultacinės paslaugos
90710000 Aplinkosaugos valdymas
90711500 Aplinkos stebėjimas (ne statyboms)
90720000 Aplinkosauga
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Priemonių, nustatytų specialiosiose saugomose teritorijose ir jų efektyvumo vertinimas.