Γνωστοποίηση για αλλαγές ή πρόσθετες πληροφορίες
Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΒΙΟΪΑΤΡΙΚΟΥ-ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΑΜΕΣΗΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΩΝ COVID-19 ΓΙΑ ΤΙΣ 3 ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ Γ.Ν. ΛΑΣΙΘΙΟΥ, ΜΕ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗΣ ΤΗΝ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΤΙΜΗ
Αριθμός αναφοράς: 135523
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV33100000 Ιατρικές συσκευές
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι προμήθεια εξοπλισμού (10 διαφορετικά είδη, συνολικά 38 τεμάχια) για τις άμεσες ανάγκες διάγνωσης και αντιμετώπισης/θεραπείας της COVID-19 στις ακόλουθες κλινικές/τμήματα/ιατρεία: ΤΕΠ COVID 19, ΤΕΠ-Ανάνηψη, ΜΕΘ-COVID, ΜΕΘ, Ακτινολογικό, Αναισθησιολογικό, συνολικού προϋπολογισμού 290.390,90 ευρώ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά με βάση την τιμή (χαμηλότερη τιμή), που αφορά αγορά (με υποχρέωση του προμηθευτή για τοποθέτηση και εγκατάσταση όπως αυτή αναφέρεται στους ειδικούς όρους των τεχνικών προδιαγραφών της παρούσας διακήρυξης). Ο προμηθευτής υποχρεούται να εγγυηθεί την καλή λειτουργία των υπό προμήθεια ειδών σύμφωνα με τα ειδικότερα οριζόμενα στις τεχνικές προδιαγραφές και στους ειδικούς όρους τους για κάθε επιμέρους τμήμα στο Παράρτημα Ι της παρούσας Διακήρυξης.